Regulamin przyznawania środków finansowych na założenie własnej działalności

Pobierz poniżej

Pozostałe pliki

Regulamin przyznawania środków (aktualizacja) Pobierz Rozmiar: 455,7 KB Liczba pobrań: 40

Wyszukiwarka

Aktualności

szkolenie

12.08.2022

szkolenie przeznaczone dla rolników, kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorców - realizacja

W dniu 5 sierpnia 2022 r. w godz. 10.00-16.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Lelów (Śląskie), zorganizowano trzecie szkolenie przeznaczone dla rolników, kół gospodyń wiejskich i przedsiębiorców w temacie: „𝗔𝗸𝘁𝘂𝗮𝗹𝗻𝗲 𝗽𝗿𝗼𝗯𝗹𝗲𝗺𝘆 𝗿𝗼𝗹𝗻𝗶𝗰𝘁𝘄𝗮, 𝘄 𝘁𝘆𝗺 𝘀𝗽𝗿𝘇𝗲𝗱𝗮𝘇̇ 𝘇̇𝘆𝘄𝗻𝗼𝘀́𝗰𝗶 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇 𝗿𝗼𝗹𝗻𝗶𝗸𝗼́𝘄 𝘄 𝗿𝗮𝗺𝗮𝗰𝗵 𝗼𝗯𝗼𝘄𝗶𝗮̨𝘇𝘂𝗷𝗮̨𝗰𝘆𝗰𝗵 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗽𝗶𝘀𝗼́𝘄 𝗽𝗿𝗮𝘄𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗱𝗼𝘁𝘆𝗰𝘇𝗮̨𝗰𝘆𝗰𝗵 𝗿𝗼𝗹𝗻𝗶𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗵𝗮𝗻𝗱𝗹𝘂 𝗱𝗲𝘁𝗮𝗹𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 (𝗥𝗛𝗗)”. W szkoleniu uczestniczyli rolnicy głównie z powiatu częstochowskiego. Była to grupa zajmująca się różną produkcją rolniczą, głównie produkcją miodów oraz małym przetwórstwem warzyw i owoców. Wśród uczestników znalazły się także bardzo aktywne członkinie kół gospodyń wiejskich. Uczestnicy wysłuchali przygotowanej prezentacji oraz zapoznali się z materiałem filmowym pokazującym konkretne przykłady RHD. Uczestnicy byli bardzo zainteresowani prezentowaną tematyką. Na koniec spotkania zadawali dużo pytań dotyczących możliwości podjęcia przez rolnika handlu detalicznego przy małej produkcji owoców, warzyw czy miodów w gospodarstwie rolnym.

Czytaj więcej...
skzolenie

08.08.2022

Aktualne problemy rolnictwa, w tym sprzedaż żywności przez rolników w ramach obowiązujących przepisów prawnych dotyczących rolniczego handlu detalicznego (RHD)

Przed nami kolejne już 3 szkolenie dla rolników, przedsiębiorców oraz członkiń i członków kół gospodyń wiejskich. Wspólnie z Fundacja R&D Hub dzięki wsparciu z Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przygotowujemy sektor rolno spożywczy do nadchodzących zmian.𝗭𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮𝗺𝘆, 𝟭𝟯 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗿. Ochotnicza Straż Pożarna (sala główna), 62-731 Smulsko, pow. turecki𝗽𝗼𝗰𝘇𝗮̨𝘁𝗲𝗸 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟬.𝟬𝟬. 𝘄 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗶𝗲: Jak zdobyć dodatkowe źródła dochodów z gospodarstwa rolnego. Produkty sprzedawane przez rolników w ramach RHD. Dodatkowe dochody w gospodarstwie rolnym - korzystne przepisy dla RHD od 2022 roku. Komu i gdzie rolnik może sprzedawać żywność w ramach rolniczego handlu detalicznego. Jak rozpocząć rolniczy handel detaliczny. Wymagania dla sprzedawanych przez rolnika produktów. Oznakowanie produkowanej żywności przez rolników. Omówienie aktualnych problemów w rolnictwie. Dyskusja – sesja pytań.

Czytaj więcej...
axelo

01.08.2022

II edycja Akademii Sukcesyjnej Excellence Academy - zachęcamy do udziału

Szukasz nowych perspektyw zawodowych?Centrum Transferu Biznesu w Łódzkim Domu Biznesu zachęca do zapoznania się z ofertą sukcesja.pl Niebawem rusza II edycja Akademii Sukcesyjnej Excellence Academy, po której ukończeniu możesz zostać Doradcą Sukcesyjnym. Obecnie setki tysięcy polskich przedsiębiorców z lat 90-tych stoi przed wyzwaniem przekazania swoich firm kolejnemu pokoleniu. Ten proces nazywa się sukcesją i w tym właśnie procesie pomaga AXELO Sukcesje.Zdobądź multidyscyplinarne kompetencje w nowym i prestiżowym zawodzieChcesz poznać szczegóły Napisz do: piotr.muniak@sukcesje.pl

Czytaj więcej...
reacteu

31.07.2022

REACT-EU dla MŚP z Województwa Łódzkiego

zachęcamy do zapoznania się programem realizowanym przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi Nabór wniosków o dofinansowanie rozpoczyna się 7 września 2022 r. godz. 8.00, a kończy 28 września 2022 r. godz. 16.00 Alokacja 𝟮𝟰 𝟰𝟰𝟰 𝟭𝟰𝟮,𝟲𝟮 𝗣𝗟𝗡Dofinansowanie przeznaczone będzie na wsparcie MŚP w regionie łódzkim w zakresie odbudowy i zwiększenia odporności gospodarczej po kryzysie związanym z COVID-19. Minimalna kwota dofinansowania projektu – nie została określona Maksymalna kwota dofinansowania projektu – 300 000,00 zł. Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych – nie została określona. Maksymalny poziom dofinansowania pomocy udzielanej wnioskodawcy w ramach konkursu wynosi 85%. Kto może uzyskać dofinansowanie:Mikro, małe średnie przedsiębiorstwo (MŚP) zapraszamy do kontaktu: biuro@ldb.net.pl, 573 444 043

Czytaj więcej...

28.07.2022

Aktualne problemy rolnictwa, w tym sprzedaż żywności przez rolników w ramach obowiązujących przepisów prawnych dotyczących rolniczego handlu detalicznego (RHD)

Rolnictwo to ważny sektor naszej gospodarki. Aktywnie włączamy się w zieloną zmianę jaka nadchodzi. Wspólnie z Fundacja R&D Hub dzięki wsparciu z Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, kontynuujemy organizację szkoleń dla rolników, przedsiębiorców, członkiń kół gospodyń wiejskich. Tym razem dzięki współpracy z @gminalelow , zagościmy w Województwo Śląskie . 𝗭𝗮𝗽𝗿𝗮𝘀𝘇𝗮𝗺𝘆, 𝟱 𝘀𝗶𝗲𝗿𝗽𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟮 𝗿. 𝗨𝗿𝘇𝗮̨𝗱 𝗚𝗺𝗶𝗻𝘆 𝗟𝗲𝗹𝗼́𝘄 𝘂𝗹. 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗸𝗼𝗰𝗶𝗻́𝘀𝗸𝗮 𝟭𝟴, 𝟰𝟮-𝟮𝟯𝟱 𝗟𝗲𝗹𝗼́𝘄 (𝘀𝗮𝗹𝗮 𝘀́𝗹𝘂𝗯𝗼́𝘄), 𝗽𝗼𝗰𝘇𝗮̨𝘁𝗲𝗸 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟬.𝟬𝟬. 𝘄 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗶𝗲: Jak zdobyć dodatkowe źródła dochodów z gospodarstwa rolnego. Produkty sprzedawane przez rolników w ramach RHD. Dodatkowe dochody w gospodarstwie rolnym - korzystne przepisy dla RHD od 2022 roku. Komu i gdzie rolnik może sprzedawać żywność w ramach rolniczego handlu detalicznego. Jak rozpocząć rolniczy handel detaliczny. Wymagania dla sprzedawanych przez rolnika produktów. Oznakowanie produkowanej żywności przez rolników. Omówienie aktualnych problemów w rolnictwie. Dyskusja – sesja pytań.

Czytaj więcej...
power

14.07.2022

ZAKOŃCZENIE PRZYJMOWANIA FORMULARZY REKRUTACYJNYCH - POWER do przedsiębiorczości

Informujemy, że wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie formularzy rekrutacyjnych w ramach projektu POWER do przedsiębiorczości. Dziękujemy Państwu za zainteresowanie i złożone formularze. Kontakt – biuro projektu: ul. Piotrkowska 262/264, 90-361 Łódź, pokój 203Biuro czynne w dni robocze od godziny 8.00 do godz. 15.00tel. 573 444 044, 798 789 500, mail: nowafirma@ldb.net.pl

Czytaj więcej...