𝑺𝑬𝑯𝑼𝑩𝑺 𝑪𝒐-𝒄𝒓𝒆𝒂𝒕𝒊𝒏𝒈 𝑯𝒖𝒃𝒔 𝒇𝒐𝒓 𝑺𝒐𝒄𝒊𝒂𝒍 𝑬𝒏𝒕𝒆𝒓𝒑𝒓𝒊𝒔𝒆𝒔

Podróż do Warny przebiegła pomyślnie. Zaczynam więc 6 dniowy wyjazd studyjny, którego gospodarzem jest przedsiębiorstwo społeczne Fundacja "Radość dla naszych dzieci". Dzisiaj poza transferem i zakwaterowaniem w hotelu, udało nam się spotkać i omówić plany na najbliższe dni.



Od wczoraj bierzemy udział w programie wymiany doświadczeń między przedsiębiorstwami społecznymi z Polski i Bułgarii pt. 𝗦𝗘𝗛𝗨𝗕𝗦 𝗖𝗼-𝗰𝗿𝗲𝗮𝘁𝗶𝗻𝗴 𝗛𝘂𝗯𝘀 𝗳𝗼𝗿 𝗦𝗼𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗘𝗻𝘁𝗲𝗿𝗽𝗿𝗶𝘀𝗲𝘀. Dokładnie w Warnie wizytujemy niesamowitych ludzi, społeczników z misją i ogromnym, wspaniałym sercem, tworzących Fundację “Radość dla naszych dzieci” (“Joy for our children” Foundation). Dzisiaj świetnie bawiliśmy się w piekarni “Radość”, w której w specjalnie nadzorowanych warunkach na co dzień pracują niepełnosprawni młodzi ludzie w wieku powyżej 18 lat. 🦹‍♀💪🧑‍🍳👩‍🍳Aby nie zjeść wszystkich przepysznych wypieków i słodkości😊, udaliśmy się następnie do Społecznego Centrum Rehabilitacji i Integracji, które także jest prowadzone przez Fundację. Tutaj, niepełnosprawne dzieci w wieku od 2 do 18 lat o specjalnych potrzebach edukacyjnych, pod opieką terapeutów, psychologów, animatorów, psychoterapeutów i wielu innych specjalistów otrzymują wsparcie i pomoc dające im szanse na integrację i funkcjonowanie w społeczeństwie. Narine Bankova, Sylvia Dimova, Elizabeth Todorova …jesteście aniołami, a wraz z waszym zespołem, wykonujecie niesamowitą „robotę”.📊🔗📖 Wielkie brawa i szacunek.👍🙏👩‍🏫
Podsumowaniem dnia było spotkanie online z Aylin Yumerova, Dyrektorem w Bulgarian Center for Not-for-Profit Law. Doskonale, że mogliśmy poznać bliżej swoje instytucje i obszary zainteresowania.
𝑾𝒆𝒅ł𝒖𝒈 𝒎𝒏𝒊𝒆 𝒕𝒐 𝒋𝒆𝒅𝒚𝒏𝒊𝒆 𝒌𝒘𝒆𝒔𝒕𝒊𝒂 𝒄𝒛𝒂𝒔𝒖 𝒌𝒊𝒆𝒅𝒚 𝒑𝒓𝒛𝒚𝒋𝒅𝒛𝒊𝒆 𝒏𝒂𝒎 𝒘𝒔𝒑𝒐́𝒍𝒏𝒊𝒆 𝒓𝒆𝒂𝒍𝒊𝒛𝒐𝒘𝒂𝒄́ 𝒄𝒊𝒆𝒌𝒂𝒘𝒆 𝒊 𝒘𝒂𝒓𝒕𝒐𝒔́𝒄𝒊𝒐𝒘𝒆 𝒊𝒏𝒊𝒄𝒋𝒂𝒕𝒚𝒘𝒚- w taki cudowny sposób opisał Wam nasz dzielny Wiceprezes Maciej Kokotek.


🦹🇧🇬🇵🇱🇪🇺 Warna, drugi dzień programu realizowanego w Polsce, Bułgarii, Włoszech i Grecji obejmującego szkolenia i wymianę dobrych praktyk przedsiębiorstw społecznych, przeznaczonego dla menedżerów i pracowników - #SEHUBS.
1⃣👥 Pierwsze spotkanie w szkole dla dzieci niewidomych oraz posiadających wiele dysfunkcji, którą 117 lat temu założył jej obecny patron 𝗱𝗿 𝗜𝘃𝗮𝗻 𝗦𝗵𝗶𝘀𝗵𝗺𝗮𝗻𝗼𝘃. Pod opieką Pani Dyrektor 𝗪𝗮𝗹𝗲𝗻𝘁𝘆𝗻𝘆 𝗬𝗼𝗿𝗱𝗮𝗻𝗼𝘃𝗲𝗷 zapoznaliśmy się z niesamowitą historią szkoły oraz współczesnymi praktykami wpisanymi w edukację i rozwój uczniów. W drugiej części dnia odwiedziliśmy 𝗙𝘂𝗻𝗱𝗮𝗰𝗷𝗲̨ Карин Дом oraz nowo wybudowane, ultra nowoczesne centrum funkcjonalne, w którym terapeuci Fundacji świadczą kompleksowe usługi zdrowotne i edukacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami. Poznaliśmy szczegóły codziennej pracy specjalistów z dziećmi, metody i skalę angażowania wolontariuszy. Nie mogliśmy się oprzeć i z przyjemnością zakupiliśmy urocze świąteczne dekoracje i kartki, wspierając tym samym fundację, która jak każdy NGO i SE, codziennie musi dbać o zapewnienie środków na swoje działania. Koordynatorami programu są PRISM Impresa Sociale (Włochy), Ateny Instytut Uczenia się przez całe życie (Grecja), Български център за нестопанско право-БЦНП (Bułgaria) oraz University of Lodz

🇪🇺🇵🇱🇧🇬 Wczoraj rozpoczęliśmy dzień od „Street Food Festival” organizowanego w centrum Warny, na którym swoje stoiska prezentowały Przedsiębiorstwa Społeczne. Tłumnie przybywający odwiedzający, wśród nich całe rodziny oraz nadal, pomimo pory roku, liczni w mieście turyści, mogli zakupić wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne, oraz spróbować specjałów kuchni regionalnej i nie tylko. Dla nas była to doskonała okazja do zapoznania kolejnych osób budujących ekosystem PS a w przyszłości szansa na wykorzystanie relacji i kontaktów do wspólnych przedsięwzięć.
Następnym punktem programu był - Social China The Social Teahouse w Warnie. To nie tylko herbaciarnia, która stała się wizytówką miasta, oferującą dla gości różne gatunki herbat, naturalnych napojów czy przekąsek. 🍵☕🥮⚖🪞 To przede wszystkim miejsce, które dzięki współpracy z domami dziecka i domami socjalnymi, oferuje pierwszą pracę dla młodzieży, która dorastała w trudnych warunkach. Celem jej twórców jest wspieranie młodzieży z niepokojących środowisk społecznych i/lub rodzinnych, zapewniając im możliwość samodzielnego, normalnego stylu życia oraz przygotowując do podjęcia pracy zawodowej na otwartym rynku. Herbaciarnia znajduje się w samym sercu Warny, warto ją odwiedzić albowiem zapewnia także miejsce do zorganizowanych spotkań, imprez integracyjnych oraz coworking.
💪👍3⃣➡Za nami trzeci dzień programu realizowanego w Polsce, Bułgarii, Włoszech i Grecji obejmującego szkolenia i wymianę dobrych praktyk przedsiębiorstw społecznych, przeznaczonego dla menedżerów i pracowników - #SEHUBS.

🗓🧺🧹 Niedziela również była dla nas dniem pracującym🧑‍🍳👩‍🍳🥐🫓🫓🥨🥯Spędziliśmy ją w Piekarni "Radość dla naszych dzieci", omawiając cele dalszej współpracy, tworząc listę pomysłów co do obszarów, które moglibyśmy wspólnie realizować. Piekarnia tego dnia, stała się przez dłuższą chwilę miejscem pracy i zabawy dla 4 grup harcerzy, którzy pod okiem opiekunów przygotowywali wypieki na swoje nadchodzące święto. Był to kolejny przykład aktywizacji młodzieży oraz zacieśniania więzów i zwiększania rozpoznawalności i poziomu akceptacji przez Przedsiębiorstwo Społeczne u lokalnej społeczności.
🇪🇺🇵🇱🇧🇬 Za nami przedostatni dzień programu realizowanego w Polsce, Bułgarii, Włoszech i Grecji obejmującego szkolenia i wymianę dobrych praktyk przedsiębiorstw społecznych, przeznaczonego dla menedżerów i pracowników - #SEHUBS.🇧🇬🇵🇱🇪🇺 Nasza wizyta studyjna w Warnie dobiegła wczoraj końca. Ostatnie chwile przed odjazdem spędziliśmy na rozmowach o przyszłych wspólnych przedsięwzięciach i inicjatywach jakie na poziomie europejskim możemy podejmować🔹📃📄🔗💪👥 Przy okazji wspólnie odwiedziliśmy najbardziej zieloną część Warny tzw. Park Nadmorski zaprojektowany i wykonany pod koniec XIX w. "Kończący projekt obiad, podsumowujące rozmowy a do tego przysmaki kuchni bułgarskiej 🍲🌯🥑🍅🍟☕🥮 na długą zapadną mi w pamięci" - Tak wspomina to nasz Wiceprezes Maciej Kokotek.

Był to ostatni dzień programu realizowanego w Polsce, Bułgarii, Włoszech i Grecji obejmującego szkolenia i wymianę dobrych praktyk przedsiębiorstw społecznych, przeznaczonego dla menedżerów i pracowników - #SEHUBS. 🫶👍🤝✋ Moc serdeczności i ciepłych słów dla goszczącej nas Фондация Радост. Dziękujemy za poświęcony czas i niezwykłą otwartość z jaką dzieliliście się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Mam nadzieję, że przyjdzie nam kiedyś realizować działania, które będą odpowiedzią na potrzeby jakich wiele w działalności przedsiębiorstw społecznych zarówno w Polsce jak i w Bułgarii.



„𝑻𝒉𝒆 𝒔𝒉𝒂𝒅𝒐𝒘𝒊𝒏𝒈 𝒑𝒓𝒐𝒈𝒓𝒂𝒎 𝒊𝒔 𝒑𝒂𝒓𝒕 𝒐𝒇 𝒕𝒉𝒆 𝑺𝑬𝑯𝑼𝑩𝑺 𝑪𝒐-𝒄𝒓𝒆𝒂𝒕𝒊𝒏𝒈 𝑯𝒖𝒃𝒔 𝒇𝒐𝒓 𝑺𝒐𝒄𝒊𝒂𝒍 𝑬𝒏𝒕𝒆𝒓𝒑𝒓𝒊𝒔𝒆𝒔 𝒑𝒓𝒐𝒋𝒆𝒄𝒕 𝟔𝟐𝟏𝟒𝟐𝟏-𝑬𝑷𝑷-𝟏-𝟐𝟎𝟐𝟎-𝟏-𝑰𝑻-𝑬𝑷𝑷𝑲𝑨𝟑-𝑰𝑷𝑰-𝑺𝑶𝑪-𝑰𝑵. 𝑻𝒉𝒊𝒔 𝒑𝒓𝒐𝒋𝒆𝒄𝒕 𝒉𝒂𝒔 𝒃𝒆𝒆𝒏 𝒇𝒖𝒏𝒅𝒆𝒅 𝒘𝒊𝒕𝒉 𝒔𝒖𝒑𝒑𝒐𝒓𝒕 𝒇𝒓𝒐𝒎 𝒕𝒉𝒆 𝑬𝒖𝒓𝒐𝒑𝒆𝒂𝒏 𝑪𝒐𝒎𝒎𝒊𝒔𝒔𝒊𝒐𝒏. 𝑻𝒉𝒊𝒔 𝒑𝒓𝒐𝒈𝒓𝒂𝒎 𝒓𝒆𝒇𝒍𝒆𝒄𝒕𝒔 𝒕𝒉𝒆 𝒗𝒊𝒆𝒘𝒔 𝒐𝒏𝒍𝒚 𝒐𝒇 𝒕𝒉𝒆 𝒑𝒂𝒓𝒕𝒊𝒄𝒊𝒑𝒂𝒏𝒕𝒔, 𝒂𝒏𝒅 𝒕𝒉𝒆 𝑪𝒐𝒎𝒎𝒊𝒔𝒔𝒊𝒐𝒏 𝒄𝒂𝒏𝒏𝒐𝒕 𝒃𝒆 𝒉𝒆𝒍𝒅 𝒓𝒆𝒔𝒑𝒐𝒏𝒔𝒊𝒃𝒍𝒆 𝒇𝒐𝒓 𝒂𝒏𝒚 𝒖𝒔𝒆 𝒘𝒉𝒊𝒄𝒉 𝒎𝒂𝒚 𝒃𝒆 𝒎𝒂𝒅𝒆 𝒐𝒇 𝒕𝒉𝒆 𝒊𝒏𝒇𝒐𝒓𝒎𝒂𝒕𝒊𝒐𝒏 𝒑𝒓𝒆𝒔𝒆𝒏𝒕𝒆𝒅 𝒕𝒉𝒆𝒓𝒆𝒊𝒏.“



Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Galeria

Wyszukiwarka

Aktualności

II Zgierskie Forum Gospodarcze 2023

14.06.2023

III Zgierskie Forum Gospodarcze 2023

Już 21 czerwca w Zgierzu odbędzie się III Forum Gospodarcze. Jednym z partnerów wydarzenia jest Łódzki Dom Biznesu.Zawsze, gdy pojawia się możliwość spotkania i porozmawiania o biznesie, rozwoju, nowych technologiach czy innowacjach, Łódzki Dom Biznesu jest na posterunku! Wierzymy, że tego rodzaju wydarzenia jak Zgierskie Forum Gospodarcze, są szansą na merytoryczną dyskusję, poznanie różnych punktów widzenia i nawiązanie nowych relacji.Dlatego gdy zostaliśmy zaproszeni, aby zostać Partnerem Forum, nie wahaliśmy się ani przez moment.Dlaczego warto wziąć udział w Zgierskim Forum Gospodarczym 2023?Jeśli chcesz posłuchać merytorycznych wykładów i ciekawych dyskusji oraz nawiązać nowe kontakty – Forum jest dla Ciebie i nie może Cię tu zabraknąć.Od nowej perspektywy finansowej UE, poprzez rynek pracy, innowacje aż po B+R – o tym między innymi rozmawiać będą uczestnicy II Forum Gospodarczego w Zgierzu. My w sposób szczególny zapraszamy na godzinę 12:15. O tej porze rozpocznie się debata: Czy warto inwestować w innowacyjność? Szanse i zagrożenia w realizacji modeli biznesowych opartych na Venture Capital. Gospodarzem i moderatorem panelu będzie Maciej Kokotek – Wiceprezes Zarządu/Dyrektor Zarządzający Łódzkiego Domu Biznesu. Jego gośćmi i uczestnikami debaty będą: Urszula Gielniowska, CEO Nano Naturals - spółki badawczej w branży kosmetycznej oraz CEO Wellneskin,Marcin Franke- pełni funkcję CFO/COO Bine sp. z o.o.,Hubert Gęsiarz- Co-founder Smart Soft Solutions Sp. z .o.o.,Wiktor Strzelczyk –Wiceprezes Zarządu LPTW Sp. z o.o.,Krzysztof Grochowski – CEO w Simpact Ventures.II Zgierskie Forum Gospodarcze to szansa, którą musisz wykorzystać. Spójrz na program wydarzenia i przekonaj się, że 21 czerwca po prostu warto być w Zgierzu. Szczegóły i rejestracja na stronie FORUM ZGIERZ.Do zobaczenia!

Czytaj więcej...
Pożyczka JEREMIE2 z Łódzkim Domem Biznesu

24.05.2023

Pożyczka JEREMIE2 z Łódzkim Domem Biznesu

Prowadzisz małą firmę w województwie łódzkim? A może jesteś średnim przedsiębiorcą z pomysłem na poszerzenie swojej dzielności? Albo właśnie wpadłeś na świetny pomysł na swój pierwszy poważny biznes? Być może więc inicjatywa JEREMIE2 – pożyczka rozwojowa 2023 jest skierowana właśnie do ciebie!Garść faktów dotyczących pożyczek JEREMIE2 Program JEREMIE2 to nic innego jak pożyczka dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw stanowiąca mechanizm wsparcia ze środków Unii Europejskiej. W województwie łódzkim system udzielania i obsługi pożyczeń prowadzi Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego – tzw. Menadżer Funduszu Pożyczkowego.Pożyczka rozwojowa to atrakcyjna forma wsparcia, z niskim oprocentowaniem 2,3% w skali roku, które to wsparcie można przeznaczyć na wydatki:na środki trwałe, wartości niematerialne bądź prawne. W ramach inicjatywy JEREMIE2 pożyczki są udzielane w wysokości:od 5 tys. zł do 1,5 mln zł — dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw,od 5 tys. zł do 70 tys. zł — dla mikro przedsiębiorców typu start-up.O pożyczkę mogą starać się przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego z zastrzeżeniem, że wsparta omawianą pożyczką inicjatywa umiejscowiona jest w województwie łódzkim. Istnieje również możliwość pozyskania pożyczki obrotowej na zakup produktów, materiałów, towarów do kwoty 1 500 000 zł. Łódzki Dom Biznesu wie, jak uzyskać pożyczkę w ramach JEREMIE 2Jednak jak pozyskać taką pożyczkę? Jak uniknąć błędów przy wypełnianiu wniosku? Jak mieć pewność, że złożyło się wszystkie wymagane dokumenty? Aby uniknąć wszystkich tych pytań, przed złożeniem wniosku warto skierować swoje kroki do Łódzkiego Domu Biznesu.Oczywiście możesz samodzielnie starać się przebrnąć przez dokumenty aplikacyjne: regulamin funduszu, wzór wniosku, kwestionariusz osobowy, zaświadczenia, pomoc de minimis … Uff, dużo tego – a to i tak nie wszystko! Zamiast tego, lepiej zwróć się do fachowców.Łódzki Dom Biznesu jest znany z działalności doradczej oraz szkoleniowej z zakresu pozyskiwania środków finansowych z programów wspólnotowych Unii Europejskiej. Jedną z naszych kluczowych kompetencji jest profesjonalne doradztwo w zakresie pozyskiwania środków finansowych między innymi z inicjatywy JEREMIE2. Należy pamiętać, że wnioski o środku unijne są bardzo szczegółowe i tak ważna jest nie tylko wiedza, ale również niezbędne umiejętności w ich przygotowaniu. Tym właśnie zajmuje się zespół Łódzkiego Domu Biznesu składający się z najlepszych profesjonalistów, którzy wciąż poszerzają swoją wiedzę, aby Twoja aplikacja, Twój wniosek uzyskał dofinansowanie. Sam wniosek o pożyczkę to za małoPomoc ze strony specjalistów z ŁDB nie ogranicza się tylko do wypełnienia formularza wniosku. Łódzki Dom Biznesu zapewnia ze swojej strony kompleksową obsługę w pozyskiwaniu środków unijnych. Na fachową pomoc składa się zarówno dokonanie diagnozy potrzeb wnioskodawcy wraz z opracowaniem niezbędnych informacji, opracowanie wniosku o pożyczkę wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami oraz doradztwo już na etapie oceny dokumentacji jak i zawarcia umowy pożyczki. Łódzki Dom Biznesu to lata doświadczeń, co gwarantuje nie tylko profesjonalne doradztwo, ale również indywidualne dopasowanie oferowanych usług do potrzeb. Aby więc w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje wsparcie ze środków unijnych, warto postawić na specjalistów z Łódzkiego Domu Biznesu. Korzystając z ich pomocy, nie musisz się martwić, że zgubisz się w biurokratycznym gąszczu przepisów, wniosków czy załączników.

Czytaj więcej...
Łódzki Dom Biznesu zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

08.05.2023

Łódzki Dom Biznesu zaprasza na Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Dni Otwarte Funduszy Unijnych organizowane są już po raz 10-ty! W to jubileuszowe wydarzenie włącza się także Łódzki Dom Biznesu i zaprasza wszystkich na spotkanie 12-go maja od godz 9:00.Dni Otwarte Funduszy Europejskich to okazja do poznania ciekawych projektów, wymiany doświadczeń, spotkania z ludźmi i wysłuchania ich historii, jak unijne środki zmieniły ich życie.  Zapraszamy w gościnne progi hiPARK coworking, gdzie będziemy prowadzić konsultacje na temat możliwości pozyskiwania finansowania ze źródeł UE dla sektora przedsiębiorstw. 12 maja od godziny 9:00 do 15:00 w budynku Instytutu Europejskiego nasi eksperci zapoznają się z Twoimi potrzebami/wnioskami, wstępnie zweryfikują możliwość aplikowania o środki UE oraz przybliżą podstawowe wymogi związane z procesem pozyskania dotacji. Przedsiębiorców może szczególnie zainteresować możliwość zapoznania się z ofertą wsparcia pożyczkowego w ramach inicjatywy Jeremie 2 w województwie łódzkim. Nie wiesz, czy możesz skorzystać z pożyczki rozwojowej? Nie wiesz, jakie dokumenty przygotować? Przyjdź do ŁDB podczas Dni Otwartych, a będzie miał okazję porozmawiać i dowiedzieć się szczegółów od naszych specjalistów.Dni Otwarte Funduszy z łódzkim biznesemA skoro nasze wydarzenie odbywa się w ramach hiPARK coworking, to nie mogło zabraknąć spotkań B2B z naszymi partnerami, łódzkimi przedsiębiorcami, którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem w pozyskiwaniu wsparcia unijnego oraz odpowiedzą na ewentualne pytania.Zapisz sobie w kalendarzu! 12 maja, 9:00-15:00, Łódzki Dom Biznesu (hiPark coworking), ul. Piotrkowska 262/264, Łódź.Piszą o nas także organizatorzy Dni Otwartych: https://dniotwarte.eu/wydarzenia/wydarzenie/zapraszamy-do-hipark-coworking

Czytaj więcej...
Pomoc publiczna w specjalnej strefie ekonomicznej – wsparcie na nowe inwestycje

20.04.2023

Pomoc publiczna w specjalnej strefie ekonomicznej – wsparcie na nowe inwestycje

Planujesz nową inwestycję i chciałbyś skorzystać z ulg np. w specjalnej strefie ekonomicznej? Zależy Ci na otrzymaniu pomocy publicznej i ulgach w podatku dochodowym dla przedsiębiorcy? W takim razie dobrze trafiłeś, bo specjaliści Łódzkiego Domu Biznesu powiedzą Ci, jakie warunki formalne musi spełniać Twój wniosek o wydanie decyzji o wsparciu oraz na jaką intensywność pomocy możesz liczyć.Polska Strefa Inwestycji jest specjalnym instrumentem kreującym i stymulującym rozwój przedsiębiorstw w Polsce. To rozwiązanie, dzięki któremu przedsiębiorstwa mają otrzymać realną korzyść z inwestycji, poprzez zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT. Polski ustawodawca postawił jednak wiele warunków, których spełnienie jest podstawą do otrzymania pomocy. Tak zwana decyzja o wsparciu dla konkretnej inwestycji poprzedzona jest szczegółową procedurą weryfikacyjną, w której badane są m.in. charakter nowej inwestycji, kryteria jakościowe oraz koszty kwalifikowane. Analiza inwestycji oraz kalkulacja korzyściCzy planowana inwestycja wpisuje się w zakres pomocy? Jaką ulgę w podatku otrzyma przedsiębiorstwo? Czy aplikowanie o decyzję o wsparciu ma w ogóle szanse powodzenia? Łódzki Dom Biznesu ma doświadczenie w pomocy firmom, które chciały inwestować w specjalnych strefach ekonomicznych. Teraz Twoje przedsiębiorstwo może wykorzystać tę wiedzę. Przygotujemy kalkulację korzyści i analizę możliwości uzyskania wsparcia konkretnej inwestycji. Gdy z naszych analiz będzie wynikało, że istnieje szansa na objęcie inwestycji pomocą publiczną, wówczas pomożemy opracować wniosek o decyzję o wsparciu oraz przejść przez cały proces aplikacyjny.Jak aplikować o wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji?W Łódzkim Domu Biznesu przygotujemy wniosek, wyliczymy wartość kosztów kwalifikowany, intensywność pomocy publicznej i złożymy go do odpowiedniej instytucji publicznej. Dzięki temu masz pewność – jako przedsiębiorca – że Twój wniosek o wsparcie opracowany jest zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, ponieważ przygotowały go osoby, które od lata zajmują się problematyką pomocy publicznej, inwestycji, rozwoju w ramach specjalnych stref ekonomicznych.Ale aplikowanie to nie wszystko – to tak naprawdę połowa drogi. Bo oprócz otrzymania wsparcia, konieczne jest także prawidłowe rozliczenie pomocy.Wsparcie i obsługa inwestycjiJak obliczać przyznaną ulgę i zwolnienie z podatku dochodowego? W jaki sposób zarządzać kosztami kwalifikowanymi wskazanymi we wniosku o wsparcie i je rozliczyć? W Łódzkim Domu Biznesu nie zostawimy Cię z tym problemem – nasza usługa jest bowiem kompleksowa: od kalkulacji i przygotowania wniosku poprzez cały proces inwestycyjny i rozliczenie (wydatkowanie kosztów kwalifikowanych, kontrola realizacji itp.).Zmieniające się przepisy prawa, mapa pomocy regionalnej, biurokratyczne warunki uzyskania wsparcia, rozliczenia inwestycji – to, co może przerażać przedsiębiorcę, dla nas jest codzienną pracą. Łódzki Dom Biznesu to realna pomoc w prowadzeniu całego procesu aplikacyjnego, uzyskaniu i rozliczaniu ulg i pomocy publicznej. To łatwiejsze inwestowanie i prawdziwe korzyści w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zapraszamy do kontaktu z Łódzkim Domem Biznesu.

Czytaj więcej...

12.04.2023

Dotacje dla osób niepełnosprawnych

Informujemy, że w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi zaczął się nabór wniosków o dofinansowanie:rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo działalności w formie spółdzielni socjalnej przez osoby niepełnosprawne, refundacja kosztów wyposażenia stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej.Osoby, które przystąpią do naboru, mogą liczyć na dofinansowanie nawet do 69 000 złotych. Środki te pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.Wnioski można składać za pośrednictwem systemu SOW (system wsparcia PFRON), w siedzibie PUP lub listownie.Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej PUP w  Łodzi.

Czytaj więcej...
Debata Kompetencje Przyszłości EKSOC - ŁDB

05.04.2023

Czego oczekuje rynek pracy? – relacja z debaty

Panta rhei, czyli wszystko płynie – wszystko jest zmienne, także rynek pracy. Ewoluują preferencje i oczekiwania i po stronie pracowników, i po stronie pracodawców. Co się liczy teraz, a jakie kompetencje będą kluczowe za kilka lat? O tym wszystkim debatowano na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Jednym z moderatorów dyskusji był Maciej Kokotek, Wiceprezes Łódzkiego Domu Biznesu. Wszędzie tam, gdzie z punktu widzenia biznesu dzieją się ważne rzeczy, Łódzki Dom Biznesu jest obecny. Byliśmy także podczas debaty o kluczowych kompetencjach studentów i absolwentów wkraczających na rynek pracy, którą zorganizował Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ oraz działająca przy nim Rada Biznesu.28 marca br. aula wydziału przeżyła małe oblężenie – nic w tym dziwnego, wszak temat spotkania niezwykle ciekawy, a paneliście pierwszej klasy.Spotkanie prowadzili Łukasz Koprowski, Dyrektor, PwC, Przewodniczący Rady Biznesu Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ oraz Maciej Kokotek, Wiceprezes Zarządu, Łódzki Dom Biznesu.Wśród zaproszonych panelistów byli:    Milena Pelska-Biernacka, Senior Manager w Dziale Audytu, EY    Michał Zawisza, Prezes Zarządu, Partner Zarządzający, Long Term Management    Piotr Kałuża, Dyrektor Oddziału ds. Korporacyjnych, ING Bank Śląski    Norbert Pająk, Szef Rozwoju Biznesu Lotniczego w Klastrze NEE (North East Europe), DB Schenker    Jarosław Fotyga, Head of HR – Takeda SCE ŁódźOczywiście w spotkaniu brali też udział (i to bardzo czynny) studenci, bo w sumie to dla nich zorganizowana była ta debata. Miała pokazać im punkt widzenia pracodawców i ukierunkować na zdobywanie kompetencji pożądanych na rynku pracy.Pracownik z pokolenia ZCoraz mocniej na rynek pracy wchodzi tzw. pokolenie Z, czyli grupa ludzi urodzonych w latach 1995-2010. To generacja cyfrowa, która wychowała się, gdy Internet był już powszechnie dostępny, a smartfon i rozwiązania mobilne są dla nich naturalną codziennością.Różne badania pokazują, że dla generacji Z liczy się z jednej strony work-life balance,  a z drugiej możliwość samorealizacji. To prawdziwe wyzwanie dla pracodawców, by zrozumieć sposób działania i sposób myślenia młodych pracowników. A czego chcą pracodawcy?Paneliści, którzy reprezentowali biznes, zwrócili uwagę, że rynek pracy potrzebuje i wciąż będzie szukał osób, które są otwarte na nowe wyzwanie, które chcą się doskonalić i rozwijać oraz które potrafią się sprawnie komunikować.Co jest i wciąż będzie w cenie? To przede wszystkim:    gotowość i otwartość na zmiany i umiejętność dostosowania się do nowych realiów,    kompetencje w zakresie rozwiązywania problemów, proponowania rozwiązań i ich wdrażania,    wysoka kultura komunikacji i funkcjonowania w zespole,    umiejętność zarządzania sobą i zadaniami w czasie,    chęć samodoskonalenia, potrzeby rozwojuWartością takich spotkań, jak to na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, jest zderzenie w jednym miejscu dwóch światów, dwóch stron. To lekcja dla biznesu, co może mu zaoferować młode pokolenie. To także wiedza dla tych, którzy są na początku drogi zawodowej, w co „inwestować”, by być pożądanym pracownikiem na rynku. 

Czytaj więcej...